Sainte Pulchérie Fransız Lisesi

Sainte Pulchérie Lisesi, 1846 yılından bu yana gençlerin okul ihtiyacını karşılamakta, dayanışma, bilgi aktarımı, özgürlüğe saygı, yardımseverlik ve bireysel gelişim gibi insani değerleri savunmaktadır. Türkiye’nin en seçkin eğitim kurumları arasında ilk sıralarda yer alan Sainte Pulchérie Lisesi, Avrupa yakasında, modern ve merkezi Beyoğlu’nun göbeğinde, Fransız Kültür Merkezi’ne iki adımlık mesafede, Taksim Meydanı’na çok yakın bir noktada yer almaktadır.

Köklerini Tarih ve Gelenekten Alan Modern Bir Lise

Sainte Pulchérie Lisesi, 450’den fazla karma öğrenciye sahip bir ortaöğretim kurumudur.

1846 yılında Şefkat Rahibeleri tarafından kurulan Sainte Pulchérie Lisesi, 2000 yılına kadar ortaokul olarak eğitim verdi. Aziz Vincent de Paul’un felsefesini benimseyen Şefkat Rahibeleri dünyanın birçok yerinde hala faaliyet göstermektedirler. (Daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.)

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özel Okullar Genel Müdürlüğü tarafından yabancı okul olarak tanınmış Türkiye’de ki altı Fransız lisesinden biridir. Türkiye’deki Fransız Okulları Federasyonu’na bağlı olan okulumuz,13 Haziran 2000’de Dışişleri Bakanlığıyla imzalanan sözleşmede de yer almaktadır.

Sainte Pulchérie Lisesi, 2000 yılında “Yeni Nesil 2000” adlı bir ilk öğretim okulu kurdu. Okul günümüzde, 200’den fazla öğrenciye sahiptir.

splise
UA-108172016-1